tištěná kniha e-kniha
Transfigured Night

Transfigured Night

Moníková, Libuše

témata: beletrie
edice: Modern Czech Classics

brožovaná, 130 str., 1. vydání
překlad: Posten, Anne
vydáno: květen 2023
ISBN: 978-80-246-5172-9
doporučená cena: 280 Kč

E-shop

Anotace

Píše se rok 1992, od pádu komunismu uběhly tři roky, Československo se chystá rozdělit na dva samostatné státy a věhlasná tanečnice a choreografka Leonora Marty se vrací domů.

Po návratu do země, kterou opustila, musí čelit třem vztahům: k městu svého mládí, k minulosti své vlasti a novému románku s německým ctitelem, Thomasem Aspergerem. Vzhledem k tomu, že Thomas je potomkem odsunutých sudetských Němců, jsou všechny tři vztahy neoddělitelně propojeny.

Román, který poprvé vyšel v roce 1995 v němčině, vypráví příběh hrdinky, která sdílí stejný osud s jeho autorkou. Provádí čtenáře jejím rodným městem a současným světem. Transfigured Night je mistrovským dílem české literatury, které čerpá inspiraci z osobitého stylu Leoše Janáčka a Thomase Pynchona. Je důkazem toho, že národní literatura nemusí být psaná v jediném jazyce.

Akce k titulu

  • Translating & Transfiguring Libuše Moníková

    Beseda s americkou překladatelkou Anne Postenovou u příležitosti vydání jejího překladu knihy Libuše Moníkové Transfigured Night pro Nakladatelství Karolinum. Večer moderoval Mike Baugh.

Nejnovější tituly v edici