HISTORICKÁ SOCIOLOGIE
HISTORICKÁ SOCIOLOGIE

Interdisciplinární časopis se zaměřuje především ze sociologického, politologického a historického hlediska na problematiku dlouhodobých sociálních procesů a trendů, modernizace, globalizačních tendencí a vlivů. Časopis vytváří širší platformu pro badatele v historických sociálních vědách. Epistemologické pole časopisu není striktně ohraničené a počítá s přesahy do civilizacionistiky, kulturní sociologie a dalších spřízněných oblastí.

Časopis vydává nakladatelství Univerzity Karlovy v Praze Karolinum ve spolupráci s Fakultou humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze.

Historická sociologie je vědecký časopis s otevřeným přístupem, což znamená, že veškerý obsah je volně k dispozici bez poplatku pro uživatele nebo instituci. Uživatelé mohou číst, stahovat, kopírovat, distribuovat, tisknout, vyhledávat nebo odkazovat na plné texty článků v tomto časopise, aniž by potřebovali předchozí povolení od vydavatele nebo autora.

Recenzovaný vědecký časopis vychází dvakrát ročně, v červnu a v prosinci.

Časopis je abstraktován a indexován v CEEOL, CEJSH, DOAJ, EBSCO, Emerging Sources Citation Index, ERIH PLUS, OAJI, recensio.net, Scopus, SSOAR, Ulrichsweb.

Dlouhodobou archivaci elektronického obsahu časopisu zajišťuje Portico.

HISTORICKÁ SOCIOLOGIE, Vol 3 No 1 (2011), 121–122

Autor fotografií Karel Cudlín

Bohuslav Šalanda

DOI: https://doi.org/10.14712/23363525.2017.113
zveřejněno: 17. 10. 2017

Abstract

Stále více a častěji se fotografie objevují v expozicích galerií výtvarného umění, pořádají se autorské výstavy, fotografické festivaly, autoři fotografií spolupracují s významnými deníky a časopisy etc. Dále obtížně přehlednutelné množství snímků, hlavně těch amatérských, přináší v současnosti internet. Každopádně každý majitel mobilu se dnes zároveň může stát fotografem. V této vizuální záplavě a změti informací je proto potřeba nějak vyniknout, být výrazný. „Správný“ fotograf by měl vyhovovat předpokladům, jež vytyčuje například Roland Barthes ve své Světlé komoře: „studium“ a „punctum“. V případě „punktování“ jde o určité vyhrocení, fascinaci, vbodnutí, jakoby vrh kostkou. Zdá se mi, že tyto předpoklady naplňuje umělecká tvorba Karla Cudlína.

230 x 157 mm
vychází: 2 x ročně
cena tištěného čísla: 120 Kč
ISSN: 1804-0616
E-ISSN: 2336-3525

Ke stažení