HISTORICKÁ SOCIOLOGIE
HISTORICKÁ SOCIOLOGIE

Interdisciplinární časopis se zaměřuje především ze sociologického, politologického a historického hlediska na problematiku dlouhodobých sociálních procesů a trendů, modernizace, globalizačních tendencí a vlivů. Časopis vytváří širší platformu pro badatele v historických sociálních vědách. Epistemologické pole časopisu není striktně ohraničené a počítá s přesahy do civilizacionistiky, kulturní sociologie a dalších spřízněných oblastí.

Časopis vydává nakladatelství Univerzity Karlovy v Praze Karolinum ve spolupráci s Fakultou humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze.

Historická sociologie je vědecký časopis s otevřeným přístupem, což znamená, že veškerý obsah je volně k dispozici bez poplatku pro uživatele nebo instituci. Uživatelé mohou číst, stahovat, kopírovat, distribuovat, tisknout, vyhledávat nebo odkazovat na plné texty článků v tomto časopise, aniž by potřebovali předchozí povolení od vydavatele nebo autora.

Recenzovaný vědecký časopis vychází dvakrát ročně, v červnu a v prosinci.

Časopis je abstraktován a indexován v CEEOL, CEJSH, DOAJ, EBSCO, Emerging Sources Citation Index, ERIH PLUS, OAJI, recensio.net, Scopus, SSOAR, Ulrichsweb.

Dlouhodobou archivaci elektronického obsahu časopisu zajišťuje Portico.

HISTORICKÁ SOCIOLOGIE, Vol 2 No 1 (2010), 166–179

Dokumentární fotografie z období 1. světové války

[Documentary Photos of World War I]

Jindřich Bišický

DOI: https://doi.org/10.14712/23363525.2017.76
zveřejněno: 10. 10. 2017

Abstract

The collection of photographs presents a brief history of World War I at eastern and southern front. The author of these pictures, Jindřich Bišický (1889– 1949), was an official photographer of the 47th regiment of c.k. Austrian-Hungarian army during his military journey to Galicia, Bukovina as well as the southern Alps. He portrayed a daily life of soldiers also outside the direct battle actions. Further, the collection includes the evidence of lifestyle at the areas affected by war. For instance, pictures 24 and 26 preserve the memory of inhabitants living in Shtetl Delatyn who, with minor losses, survived World War I. It is however horrible that on July 1, 1941 the German army occupied Delatyn and on October 16, 1941 about 1950 Jews from this Shtetl were murdered in the forest outside the town and buried in three mass graves.

klíčová slova: World War I; Galicia; Bukovina; southern Alps; daily life of soldiers

Creative Commons License
Dokumentární fotografie z období 1. světové války is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

230 x 157 mm
vychází: 2 x ročně
cena tištěného čísla: 120 Kč
ISSN: 1804-0616
E-ISSN: 2336-3525

Ke stažení