AUC IURIDICA
AUC IURIDICA

Acta Universitatis Carolinae Iuridica (dále jen AUCI) je hlavním časopisem Právnické fakulty UK. Vychází od roku 1954, patří tak mezi tradiční právnické časopisy teoretického zaměření.

Jako obecný právnický časopis přináší delší studie i kratší články o jakýchkoli relevantních otázkách v právní teorii i mezinárodním, evropském a vnitrostátním právu. AUCI také publikuje materiály vztahující se k aktuálním otázkám legislativy. AUCI je recenzovaný časopis a přijímá příspěvky od českých i zahraničních autorů. Příspěvky zahraničních autorů jsou zveřejňovány v původním jazyku – slovenštině, angličtině, němčině, francouzštině.

AUCI je teoretický časopis pro otázky státu a práva. Jeho vydavatelem je Univerzita Karlova v Praze, Právnická fakulta, prostřednictvím nakladatelství Karolinum. Vychází čtyřikrát ročně, termíny vydání časopisu naleznete zde.

Články uveřejněné v časopise AUCI procházejí nezávislým recenzním řízením (peer review), které je oboustranně anonymní. Posuzovatelé z daného oboru vyjadřují své stanovisko k vědecké kvalitě příspěvku a vhodnosti publikace v časopisu. V případě připomínek je stanovisko zasíláno zpět autorovi s možností přepracování textu (blíže viz Pokyny pro autory – Průběh recenzního řízení).

Časopis AUCI (ISSN 0323-0619) je evidován v České národní bibliografii (vedena Národní knihovnou ČR) a v Index to Foreign Legal Periodicals (veden American Association of Law Libraries). AUCI má přiděleno evidenční číslo periodického tisku e. č. MK E 18585.

V r. 2021 byl jako první časopis Právnické fakulty Univerzity Karlovy zařazen do prestižní mezinárodní databáze Scopus. Tato databáze společnosti Elsevier je největší abstraktovou a citační databází recenzované literatury na světě. Od zařazení do elitní databáze Scopus si redakce časopisu slibuje nejen zvýšení čtenosti časopisu, ale také nárůst zájmu o publikaci příspěvků jak českých, tak zahraničních autorů.

AUCI je tzv. časopisem otevřeným a veškerý jeho obsah je zveřejňován jak na webu fakulty, tak na webových stránkách nakladatelství Karolinum. Přístup k němu je bezplatný. Domovská stránka časopisu AUCI je na webových stránkách Nakladatelství Karolinum.

Časopis AUCI využívá licenci Creative Commons: CC BY 4.0.

Dlouhodobou archivaci digitálního obsahu časopisu zajišťuje Portico.

AUC IURIDICA, Vol 62 No 4 (2016), 49–71

Několik úvah nad (ne)možnou novelizací zákoníku práce v souvislosti právní úpravou chráněného oznamování škodlivých jednání

[A Few Thoughts above the (im)Possible Amendment of to the Labour Code in Respect of the Legal Protection the Malicious Acts Reporting]

Jakub Morávek

DOI: https://doi.org/10.14712/23366478.2016.51
zveřejněno: 19. 12. 2016

Abstract

The paper is primarily concerned on issue of possible amendment of to the Labour Code in respect of the legal protection the malicious acts reporting. The author discusses the issue in context the current legislative proposals

klíčová slova: labour law; personal data protection; whistleblowing

reference (11)

1. Pichrt, J., Morávek, J. Whistleblowing. Právo pro podnikání a zaměstnání. Sv. č. 7–8, 2009, s. 19–25

2. Morávek, J. Whistleblowing – praktické otázky, Právo pro podnikání a zaměstnání, sv. č. 11, 2009, s. 12–20, Morávek, J. Whisteblowing – zákonná opora, Právo pro podnikání a zaměstnání, sv. č. 12, 2009, s. 12–17

3. Transparency International. Whistleblowing a ochrana oznamovatelů v České republice – dostupné na https://www.transparency.cz/whistleblowing-ochrana-oznamovatelu-ceske-republice/ (https://www.transparency.cz/whistleblowing-ochrana-oznamovatelu-ceske-republice/)

4. Pichrt, J. (ed.) Whistleblowing. Praha: Wolters Kluwer 2013

5. Thüsing, G., Forst, G. (ed.) Whistleblowing – A Comparative Study. Axel Springer 2016

6. Gadamer, H.G. Wahrheit und Methode. Grundzüge einer philosophischen Hermeneutik. Tübingen: Mohr Siebeck 2010

7. Melzer, F. Metodologie nalézání práva. Úvod do právní argumentace. 2. vydání. C. H. Beck. 2011, s. 96

8. Holländer, P. Filozofie práva. Plzeň: Aleš Čeněk 2006, s. 152 an.

9. Kelsen, H. Ryzí nauka právní. Metoda a základní pojmy, s. 44 in Horák, O. (ed.) O státu, právu a demokracii. Výběr prací z let 1914–1938, Praha: Wolters Kluwer 2015

10. Fuller, L. L. Morálka práva. Praha: OIKOYMENH 1998

11. Morávek, J. Model práva – vztah práva a morálky. Praha: Linde 2013

Creative Commons License
Několik úvah nad (ne)možnou novelizací zákoníku práce v souvislosti právní úpravou chráněného oznamování škodlivých jednání is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

230 x 157 mm
vychází: 4 x ročně
cena tištěného čísla: 65 Kč
ISSN: 0323-0619
E-ISSN: 2336-6478

Ke stažení