tištěná kniha
Československo 38-89: Atentát

Československo 38-89: Atentát

kolektiv autorů,

témata: historie – 20. století

brožovaná, 1. vydání
vydáno: listopad 2015
ISBN: 978-80-246-3214-8
doporučená cena: 250 Kč

E-shop

Anotace

Mezinárodně oceněný interaktivní příběh z období protektorátu s komiksovou grafikou výtvarníka Ticha 762 a hudebním doprovodem skupiny DVA. Osobní svědectví, autentické filmové záběry, interaktivní komiks a počítačová hra na jednom DVD. Přibližuje atmosféru po atentátu na Reinharda Heydricha a umožňuje „prožít“ dobové události z pohledu různých osob. Osou příběhu je osud poštovního úředníka Jindřicha Jelínka, kterého bezprostředně po atentátu zatklo gestapo. V roli vnuka či vnučky pátráte po příčinách jeho zatčení a skrze rozhovory s jeho vrstevníky odkrýváte události, o kterých se svou rodinou nikdy nemluvil. Sugestivní exkurze do temné etapy našeho národa.

Novější verze hry s názvem Attentat 1942 byla v USA nominována na „herní Oscary“. DVD Československo 38–89 spolu s bezplatným přístupem ke hře Attentat 1942 můžete zakoupit v Knihkupectví Karolinum.

„Mimořádně zajímavý způsob, jak zprostředkovat informace o našich nejnovějších dějinách,“ Oldřich Tůma, Ústav pro soudobé dějiny Akademie věd ČR

„Vynikající provedení a strhující atmosféra,“ Games Learning Society

Doporučené požadavky: PC s operačním systémem verze Windows 7 a vyšší, 2,5 GB volného místa na disku, procesor 2.33GHz x86/x64, 2 GB RAM.