Volná místa

Ekonom

Nakladatelství Karolinum hledá kolegyni/kolegu na pozici ekonom. Nakladatelství Karolinum je součástí Univerzity Karlovy, největší vzdělávací instituce v České republice. Rozvíjíme publikační činnost v širokém spektru oborů a formátů – od humanitních věd po vědy přírodní a medicínu, od vědeckých monografií, časopisů a učebnic k elektronickým zdrojům. Vydáváme publikace o dějinách střední Evropy, knihy o umění, jazykové učebnice a oborové edice (se zaměřením na literární vědu, historii kultury, lingvistiku, filozofii, vizuální kulturu aj.), včetně překladových titulů renomovaných zahraničních vydavatelů. Další ediční projekty propagují českou kulturu v zahraničí prostřednictvím moderní české beletrie a knih o Praze v cizojazyčných překladech. Tituly vybrané do našeho anglického programu jsou distribuovány po celém světě nakladatelstvím University of Chicago Press.

Náplň pracovní činnosti:

  • zodpovědnost za rozpočet nakladatelství
  • řízení ekonomiky ve spolupráci s účetním oddělením
  • podílení se na cenotvorbě
  • rozpočtování publikačních projektů
  • analytické rozbory ekonomiky nakladatelství
  • koordinace ekonomických agend jednotlivých součástí nakladatelství a univerzity
  • práce s podnikovým elektronickým informačním systémem
  • doprovodná administrativa

Požadujeme:

  • VŠ vzdělání
  • praxe v oboru
  • skvělé organizační a komunikační dovednosti, samostatnost, kreativitu, iniciativnost
  • odolnost vůči stresu
  • orientaci na knižním trhu
  • dobrá znalost angličtiny slovem i písmem
  • znalost MS Office
  • dobrá orientace v zákonech o daních a účetnictví
  • pozitivní přístup a týmovou spolupráci

Nabízíme:

  • rozmanitou práci na plný úvazek
  • příjemné pracovní prostředí v centru Prahy
  • zázemí nejvýznamnější české vysoké školy
  • příspěvek na stravování
  • příspěvek na penzijní nebo životní pojištění (dle pravidel univerzity)
  • 5 týdnů dovolené
  • služební telefon

V případě zájmu o nabízenou pozici nebo další informace pište prosím na adresu cupress@cuni.cz.