TEOLOGICKÁ REFLEXE
TEOLOGICKÁ REFLEXE

Teologická reflexe je recenzovaný časopis pro teologii, který vychází nepřetržitě od roku 1995 (archiv ročníků 1995–2023). Zveřejňuje výsledky původní badatelské činnosti v oblasti biblistiky, systematické, historické, praktické a ekumenické teologie, teologické etiky a církevních dějin, ale také filosofie, religionistiky, sociální práce a dalších vědních disciplín, pokud mají přesah do teologie.

Časopis se zaměřuje na reflexi a interpretaci biblické a křesťanské tradice, zkušenosti křesťanské víry, procesy její komunikace a vírou motivované jednání v přítomných i minulých společenských kontextech. Kromě původních badatelských studií uveřejňuje také odborné přehledové články a recenze.

Vychází dvakrát ročně tiskem i online (open access). Přijímá články v češtině, slovenštině, angličtině nebo němčině.

TEOLOGICKÁ REFLEXE, Vol 30 No 1 (2024), 75–92

Zpátky ke kořenům: Základní nástroje pro obnovu komunit podle Erica Lawa a jejich pokračující význam

[Back to the Roots: Eric Law’s Foundational Tools for Community Restoration and Their Continuous Significance]

František Janák

DOI: https://doi.org/10.14712/27880796.2024.5
zveřejněno: 17. 09. 2024

Abstract

Eric H. F. Law’s tools for the support of diverse and sustainable communities continue to be used and integrated into curricula of Kaleidoscope Institute, which he founded, and two of them can be considered foundational – Mutual Invitation and Respectful Commu¬nication Guidelines. Both of these appear in nearly all curricula developed by Kaleidoscope Institute, and I believe that they are implicitly included in the background of all the work that Kaleidoscope Institute has done in line with its mission. In this article, I would like to present these two basic tools of multicultural dialogue in their original context and, at the same time, explain and exemplify their continuing importance and value for the present, as their regular user in a professional capacity. Mutual Invitation and Respectful Communication Guidelines continue to be introduced in many contexts and situations, and as such are a helpful entry point into understanding Eric H. F. Law’s thinking and work.

klíčová slova: Multiculturality; dialogue; Practical theology; sustainability; communication styles

Creative Commons License
Zpátky ke kořenům: Základní nástroje pro obnovu komunit podle Erica Lawa a jejich pokračující význam is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

148 x 210 mm
vychází: 2 x ročně
cena tištěného čísla: 79 Kč
ISSN: 1211-1872
E-ISSN: 2788-0796

Ke stažení