Praktická etika

Praktická etika

Singer, Peter

témata: filozofie
edice: Etika

e-kniha, 1. vydání
překlad: Ficová, Sylva
vydáno: červen 2024
ISBN: 978-80-246-5812-4
formáty e-knihy PDF
doporučená cena: 310 Kč

E-shop

Anotace

Praktická etika Petera Singera je již třicet let klasickým úvodem do aplikované etiky. V tomto třetím vydání autor zrevidoval a aktualizoval všechny kapitoly a přidal jednu novou o klimatické změně, tedy jedné z nejdůležitějších etických výzev naší generace. Některé otázky, o kterých zde pojednává, se týkají našeho každodenního života. Je etické kupovat luxusní zboží, když jiní nemají dost jídla? Měli bychom kupovat maso vyrobené z intenzivního chovu zvířat? Dělám něco špatně, když je moje uhlíková stopa vyšší než celosvětový průměr? Další otázky, jimž jako znepokojení občané čelíme, se týkají rovnosti a diskriminace na základě rasového původu či pohlaví, interrupcí, využívání embryí pro výzkum, eutanazie, politického násilí, terorismu a ochrany životního prostředí na naší planetě.
Díky snadno srozumitelnému stylu a provokativním argumentům je tato kniha vhodná pro vysokoškolské semináře a pro každého, kdo je ochoten přemýšlet o tom, jak bychom měli žít.

O autorovi

Peter Singer v současnosti působí jako profesor bioetiky v Univerzitním centru pro lidské hodnoty na Princetonské univerzitě a je čestným profesorem Centra pro aplikovanou filozofii a veřejnou etiku na Melbournské univerzitě. Je autorem a editorem více než čtyřiceti titulů, včetně knih Animal Liberation (1975; česky Osvobození zvířat, 2001), Rethinking Life and Death (1996) nebo The Life You Can Save (2009). Časopis Time ho v roce 2005 zařadil mezi sto nejvlivnějších lidí světa.

Nejnovější tituly v edici