tištěná kniha
Kapitoly z diskrétní matematiky

Kapitoly z diskrétní matematiky

Matoušek, JiříNešetřil, Jaroslav

témata: matematika a statistika

brožovaná, 448 str., 5. vydání
vydáno: květen 2022
ISBN: 978-80-246-5084-5
doporučená cena: 290 Kč

E-shop

Anotace

Kapitoly z diskrétní matematiky jsou úvodní učebnicí kombinatoriky a teorie grafů určenou zejména posluchačům úvodních přednášek z diskrétní matematiky. Kniha je napsána s cílem podpořit zájem o matematiku a je doprovázena 373 cvičeními různé obtížnosti, z nichž mnoho je opatřeno stručnými návody k řešení. Učebnice předpokládá znalosti na úrovni střední školy.

Recenze

Text je z mého pohledu srozumitelný a zvládnutelný pro čtenáře, kteří maturovali z matematiky. Kniha je určena hlavně posluchačům prvních ročníků matematických oborů, ale určitě ji využijí i informatici a mnoho dalších čtenářů, které tento obor zajímá, ať již z profesního či jiného zájmu. V každém případě doporučuji (a jistě nejen já) – jako každou jinou matematickou knihu číst – s tužkou v ruce a papírem nadosah.
Redakční zpracování knihy mi připadá naprosto v pořádku. Jednotná úprava obrázků, vzorců… Je patrné, že autoři mají s redakční úpravou matematických textů zkušenosti. Četbu tak nic, co se úpravy textu týče, nerozptyluje a neodvádí pozornost.
Štěpán Ledvinka (VašeLiteratura.cz