Nabídka práce - Redaktor/ka

Redaktor/ka

Nakladatelství Karolinum hledá kolegyni/kolegu na pozici redaktor. Nakladatelství Karolinum je součástí Univerzity Karlovy, největší vzdělávací instituce v České republice. Rozvíjíme publikační činnost v širokém spektru oborů a formátů – od humanitních věd po vědy přírodní a medicínu, od vědeckých monografií, časopisů a učebnic k elektronickým zdrojům. Vydáváme publikace o dějinách střední Evropy, knihy o umění, jazykové učebnice a oborové edice (se zaměřením na literární vědu, historii kultury, lingvistiku, filozofii, vizuální kulturu aj.), včetně překladových titulů renomovaných zahraničních vydavatelů. Další ediční projekty propagují českou kulturu v zahraničí prostřednictvím moderní české beletrie a knih o Praze v cizojazyčných překladech. Tituly vybrané do našeho anglického programu jsou distribuovány po celém světě nakladatelstvím The University of Chicago Press.

Náplň pracovní činnosti

  • redigování odborných monografií, učebních textů a sborníků
  • koordinace výroby knihy (tištěné i elektronické) od přijetí rukopisu až k publikování
  • komunikace s autory a externími spolupracovníky
  • posuzování nabídnutých rukopisů a akvizice nových titulů
  • práce s interním informačním systémem
  • doprovodná administrativa

Požadujeme

  • VŠ vzdělání
  • praxi v oboru a ochotu se dále vzdělávat
  • výbornou schopnost pracovat s textem, perfektní pravopis a cit pro jazyk
  • organizační a komunikační dovednosti, samostatnost, kreativitu, iniciativnost
  • orientaci na knižním trhu
  • dobrou znalost angličtiny slovem i písmem
  • znalost MS Word, databázových programů
  • pozitivní přístup a týmovou spolupráci

Nabízíme

  • rozmanitou práci na plný úvazek
  • příjemné pracovní prostředí v centru Prahy
  • zázemí nejvýznamnější české vysoké školy
  • příspěvek na stravování
  • příspěvek na penzijní nebo životní pojištění (dle pravidel univerzity)
  • pět týdnů dovolené
  • možnost částečné práce z domova

Svá CV posílejte na adresu kamila.vesela@ruk.cuni.cz nejpozději do 10. 8. 2024.