menu
Česky / English
Pierre Klossowski Nietzsche
Edice Limes

Pierre Klossowski Nietzsche

Kniha, která v originále vyšla v roce 1969 a čerpala také z řady tehdy málo známých pramenů, fragmentů z pozůstalosti a z korespondence, podnítila obnovený zájem o Nietzschovo dílo a výrazně ovlivnila řadu klasických textů moderní filosofie.

Přeložili Ladislav Nagy a Martin Pokorný.

Read more
Emergence of Cinematic Time
Myšlení současnosti

Emergence of Cinematic Time

Nástup kapitalistické modernity spojený s racionalizací času a vynález fotografie, která jej dokázala zastavit, radikálně proměnily způsob, jakým se k času vztahujeme. Jaká je ale jeho povaha, pokud jej chápeme zároveň jako proud i jako diskontinuální, kvantovanou veličinu? A co se odehrává v prostoru mezi jednotlivými snímky?

Read more
Martin C. Putna
Václav Havel Series

Martin C. Putna

Unique in its postcolonial perspective, this is not merely a history of Russia or of Russian religion. Examining key points in Russian cultural and spiritual history, Russ–Ukraine–Russia is essential reading for those wishing to understand the current state of Russia and Ukraine—the so-called heir to an “alternative Russia.” Putna uses literary and artistic works to offer a rich analysis of Russia as a cultural and religious phenomenon.

Read more
Aretinova mapa Českého království
History

Aretinova mapa Českého království

Kniha představuje život a dílo Pavla Aretina z Ehrenfeldu, jehož mapa Nový a přesný popis Království českého vyšla poprvé roku 1619.

Autoři zde poprvé identifikují a srovnávají toponyma z rejstříků všech vydání. Unikátní jsou topografické tabulky s 9 600 historickými toponymy českých zemí, doplněné identifikací současného geografického názvu a také číslem dobové mapové značky.

Read more

Journals

Event calendar

news from Karolinum

Events and new titles

Blog

Krátce o tornádech

26.06.2021

Jak se chránit před tornádem? Jsou tornáda v České republice běžným jevem? A jak vlastně takové tornádo vůbec vzniká? V návaznosti na události na jižní Moravě jsme položili něko...