Nabídka práce - PR specialista

PR specialista a social media manažer/ka

Nakladatelství Karolinum hledá kolegyni/kolegu na pozici PR specialista a social media manažer. Nakladatelství Karolinum je součástí Univerzity Karlovy, největší vzdělávací instituce v České republice. Rozvíjíme publikační činnost v širokém spektru oborů a formátů – od humanitních věd po vědy přírodní a medicínu, od vědeckých monografií, časopisů a učebnic k elektronickým zdrojům. Vydáváme publikace o dějinách střední Evropy, knihy o umění, jazykové učebnice a oborové edice (se zaměřením na literární vědu, historii kultury, lingvistiku, filozofii, vizuální kulturu aj.), včetně překladových titulů renomovaných zahraničních vydavatelů. Další ediční projekty propagují českou kulturu v zahraničí prostřednictvím moderní české beletrie a knih o Praze v cizojazyčných překladech. Vybrané tituly v angličtině jsou distribuovány celosvětově nakladatelstvím The University of Chicago Press.

Náplň pracovní činnosti:

  • komunikace s veřejností, autory a recenzenty
  • koordinace a management PR nakladatelství
  • kontrola a tvorba propagačních materiálů
  • realizace offline i online PR kampaní
  • tvorba obsahu na sociální sítě
  • správa sociálních sítí včetně přípravy marketingové a PR strategie
  • správa PR aktivit na webu (blog, kalendář akcí), práce v interním redakčním systému
  • e-mail marketing
  • organizace knižních veletrhů a literárních akcí
  • doprovodná administrativa

Požadujeme:

  • VŠ vzdělání
  • praxi v oboru na obdobné pozici a ochotu se dále vzdělávat
  • skvělé organizační a komunikační dovednosti, samostatnost, kreativitu, iniciativnost
  • výbornou znalost českého jazyka (pravopis a stylistika)
  • dobrou znalost práce s ICT (MS Office, komunikační platformy, redakční systémy)
  • pokročilou orientaci ve správci sociálních sítí (META) a online marketingových nástrojích
  • znalost práce s nástroji pro tvorbu grafiky a videí (Canva, Photoshop apod.)
  • odolnost vůči stresu
  • orientaci na knižním trhu
  • znalost angličtiny slovem i písmem minimálně na úrovni B2
  • zkušenost s produkcí akcí
  • řidičský průkaz skupiny B

Nabízíme:

  • rozmanitou práci na plný úvazek
  • pracovní smlouvu na dobu určitou 1 roku s možností prodloužení na dobu zástupu za rodičovskou dovolenou
  • příjemné pracovní prostředí v centru Prahy
  • zázemí nejvýznamnější české vysoké školy
  • příspěvek na stravování
  • příspěvek na penzijní nebo životní pojištění (podle pravidel univerzity)
  • pět týdnů dovolené
  • možnost částečné práce z domova

Svá CV posílejte na adresu vit.krobot@ruk.cuni.cz nejpozději do 10. 8. 2024.